KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763225

nr 1576 3225

Fritz von Dardel

(1817-1901), Sverige

"Öl och Sockerdricka". Signerad. Akvarell, bildmått: 14x22,5, yttermått inklusive ram: 36x43 cm

Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.

Utrop:

2.400 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 6 november 2023
kl 20:52:17

6/11 08:17:50 1      Vinnande bud

Fritz von Dardel

Läs mer om Fritz von Dardel